EPDM MEMBRAN

Flexdlt EPDM Membran

Siyah ve gri renk, UV dayanımlı, kök tutucu, toprak ve suda bulunan tuz ve kimyasallara dayanıklı, atmosferik şartlara dayanıklı, DIN 864 standardında üretilmiş, ( Etilen, Propilen, Dien Monomer, esaslı sentetik elastomer kalenderleme ve vulkanize yöntemi ile üretilmiş esnek özelikte.) 1,50 mm kalınlığında, her iki kenarında 4 mm çapında, şaşırtmalı 2 veya 3 sıra delikli EPDM Şeritler. Isıl genleşme derzlerinin ve çatlakların yalıtımında kullanılan yüksek elastikiyete sahip dilatasyon bandıdır.Delikli ve deliksiz olarak üretilmektedir.

Avantajları

Epoksi yapıştırıcı ile kolay uygulama Yüksek elastikiye sahip formülasyon (%500) Bitkisel köklere dayanıklı Ozona ,mazota ve yağa dayanıklı Geniş sıcaklı aralığında yüksek performans (-40 ,+120 °C) Isı ile birbirlerine bağlanabilme.

 

 

Gereken Uygulama

Ano bölgelerinin iki tarafında da 1 kat 8'er cm'lik EPDM Epoksi Yapıştırıcı bölgesi oluşturulacak, EPDM şerit bant bu bölgeler üzerine bastırılacak, deliklerden epoksi sızması sağlanacak. Bu bölgenin 2 cm'i betonda, 3 cm'i delik bölgesinde, 3 cm'i EPDM şeritte olacak şekildedir.
EPDM Membran

 

Tüm bina dilatasyonlarında, yatay ve dikey uygulamalarda, Toprak altında kalan döşemelerin genleşme derzlerinde, Havuz gibi daimi ıslak bölgelerde, Temellerde ve perdelerde toprak altında kalan kısımlarda, Su Yapılarında (Atıksu Arıtma, İçme suyu, Su depoları, Havuzlar ),                 Teras, balkon, parapetler ile çatı bitimlerinde, Tünellerde ve menfezlerde, Radye-Perde, Perde-Perde soğuk derzlerinin su yalıtım uygulamalarında, Geniş ve düzensiz çatlakların yalıtımında,

Taban – parapet bağlantılarının elastik su yalıtımında,

Çelik konstrüksiyon ve betonarme gibi farklı yapı malzemelerinin birleşim yerlerinde,

Beton, sıva, şap, epoksi veya çimento esaslı tamir harcı, ahşap, sac, alüminyum, CTP, epoksi, doğal ve yapay taş ve benzeri zeminlerde,

Teras, balkon, dış cephe, ıslak hacim, parapet duvarlar, bina ekleri ve çıkıntıları, temel ve perde beton, bina dilatasyonları, beton boru, su taşıyan kaplar, yüzme havuzu, atık su üniteleri, tünel ve benzeri yer altı yapıları, katlı otopark ve park alanlarında uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaş