EPDM MEMBRAN

Geoflex EPDM Membran

Geoflex
 

EPDM MEMBRAN

EPDM membran; etilen, propilen ve çok düşük miktarda dien monomerin sentezlenmesi; karbon eklenmesi ve çeşitli yağların ve bağlayıcıların işlenmesi ile meydana gelen son derece esnek bir elastomerik polimerdir. EPDM, fiziksel özelliklerini uzun yıllar boyunca sürdürmektedir.

EPDM esaslı sentetik elastomerden kauçuk üretilmektedir. UV ışınları ve ozon etkisine karşı emsallerine göre daha üstün direnç gösterir. -40°C ile +120°C kadar olan ani sıcaklık değişimlerinde hiçbir özelliğini kaybetmez. 

Bitki köklerine, toprak ve suda bulunan tuz ve birçok kimyasala karşı dayanıklıdır. Yüksek uzama özelliği sayesinde dilatasyon olan yapılarda ilave önlem gerektirmeden uygulanabilir. Yapılan yaşlandırma testlerinde, 30 yıl uygulama yerinde bozulmadan durabileceği kanıtlanmıştır. EPDM'in başarısı, uzun ömürlülük, iklimsel dayanım, elastiklik vb. mükemmel fiziksel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. 

 

EPDM membranlar gerek yeni çatılarda gerek mevcut çatı üzerine yapılan uygulamalarda hafif ve kolay uygulama olanakları sunmaktadır. Sulama göletleri, barajlar, su kanalları, yangın havuzları, su arıtma tesisleri, bina zeminleri, temel perdeleri, oyun havuzları vb. uygulama alanları mevcuttur.
ege fleks

 

Geo membranlar kullanım alanlarının çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda bir çok özelliği barındırmak zorundadır.

Yüksek ve düşük ortam sıcaklıkları, UV ışınlarına maruz kalma veya tekrarlı mekanik gerilme nedeniyle hızlandırılmış oksidasyon etkisinden dolayı EPDM kauçuktan üretilmelidir. Bakteri ve mantar oluşumu nedeniyle suya zararlı maddelerin karışmasına karşı dayanıklıdır. Çevresel etkilerin sebep olduğu gerilmelere karşı dirençlidir. Sürekli olarak ıslanma ve kuruma çevrimlerine karşı dirençlidir. Sürekli olarak donma ve çözünme çevrimlerine karşı dirençlidir. Sıvı geçirimsizliği oldukça yüksektir. Gerilme ve çatlamalara karşı oldukça yüksek direnç göstermetedir. Kaynak ile birleştirilme işlemi neticesinde aynı kopma ve uzama değerlerine sahiptir.
Ege Fleks

 

Peyzaj & Eğlence
 

Peyzaj & Eğlence

- Parklar ve Bahçeler 

- Golf sahaları

- Zooloji parkı

- Yapay kar havuzlar 
Çevre
 

Çevre

- Toprak su koruma

- Biyolojik su arıtma

- Tehlikeli Atık Depolama - Dökülme ve ikincil çevreleme

- Depolama Sahası

- Radon-ve kurşun koruma - Teraslar, teras üzerindeki yeşi bahçeler
Tarım
 

Tarım

 - Toprak su koruma

 - Biyolojik su arıtma

 - Tehlikeli Atık Depolama

 - Dökülme ve ikincil çevreleme

 - Depolama Sahası

 - Radon-ve kurşun koruma

 - Teraslar,teras üzerindeki yeşil bahçeler
Bina Yalıtımı

 

Bina

 

- Zemin kaplama

- Çatı kaplama

- Giydirme cephe
Sanayi
 

Sanayi

- Portatif su tankları

- Proses suyutankları

- Çamur, kül,atık depolama

- Kirli su depolamas

Sosyal Medyada Paylaş